16 Kasım 2016 Çarşamba

Günlük Hayatta Parfüm Ve Kozmetiğin Sağladığı Önem

Günlük yaşamda parfüm ve deodorant faydalanarak, yanınızdakilere sizden temiz ve ferah bir koku dağılmasını sağlayabilirsiniz. Deodorant kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, ter kokunuzla çevrenizdeki kişilerin huzursuz olmasını engelleyebilirsiniz. Kullanmakta Olduğunuz parfüm imzanız vasfında meydana geldiği için parfüm seçiminizi yaparken oldukça seçici ve temkinli davranmanız tavsiye edilir. Kullanmakta Olduğunuz parfümün kalifiye olması, hem bir sıhhatiniz açısından hem bir de kokusunun uzunca süre üzerinizde kalması açısından oldukça mühimdir. İç gıcıklayıcı bir parfüm sürmeyi seçerek bulunduğunuz ortamlarda burunları ve alakayı doğruca kendinize çevirebilirsiniz. Katıldığınız davetlerde sizin yerinize kokunuzu konuşturarak, kişilerin sizin hakkınızda bir fikre sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Parfüm seçiminizi yaparken öncelikle hangi yönünüzü ön tasarıya ortaya çıkarmak istediğinize hüküm vermeniz gerekiyor. Gece dışarı çıkarken dişiliğinizi ve çekiciliğinizi ön tasarıya ortaya çıkarmak isteyebileceğiniz benzeri, ne civarı esrarengiz ve keşfedilmez olduğunuzu da vurgulamak isteyebilirsiniz. Bir iş toplantısına katılırken, seçeceğiniz parfüm ile ne civarı inatçı ve bildiğini okuyan biri olduğunuzu karşınızdakine gösterebilirsiniz.

Duygularınızı parfümünüzle karşınızdaki insana rahatlıkla anlatabilir ve sizin hakkınızda fikirler oluşmasını sağlayabilirsiniz. Gündelik hayatınızda, nerede ve ne süre hangi ruh halinizi anlamak isterseniz o parfümünüzü tercih edebilirsiniz. Kişiliğiniz ve tarzınız hakkındaki düşünceleri dilinizle değil de kokunuzla oluşturabilirsiniz. Yepyeni tanıştığınız birinde önce dikkatinizi çeken birşey kesinlikle ki kullandığı parfümüdürHeleki o parfümü www.nezzio.com üzerinden satın almışsa bu ürün harikadır. Karşınızdaki kişiden iştirak eden kokulara yönelik kişiliği ve tarzı ile ilgili rahatlıkla açıklar yapabilirsiniz. Parfümünüzü, beden ısısının yüksek meydana geldiği yerlere sıkarak parfüm kalıcılığını arttırabilirsiniz. Çoğunlukla bileklere, kulak arkasına, iki göğüs arasına ve dirseklere sıkılırsa, uzunca süre kalıcılığını sürdürebilir.

Parfüm seçimi kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtırken, gerçek parfüm seçimini yapabilmek için cilt renginizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Koyu cilt rengine oryantal, odunsu, baharatlı, ateş gibi parfüm notaları, beyaz tenlilere ise beyaz çiçekler, yeşilliği çağrıştıran kıtır kokular daha çok yakışır. En iyi adam parfümleri içinde Armani, Burberry, Calvin Klein, Paco Rabbane benzeri markaların mahsulleri yer alırken; en fazla tercih edilen kadın parfümleri içinde Gucci, Lancome, Avon, Kenzo ve Versace markaları yer ediniyor. Parfümler üst nota, ortada nota ve aşağı nota olarak deyim edilen kokulardan oluşur. Üst notalarda, parfümü önce sıktığınızda burnunuza iştirak eden koku yer alırken; ortada notada, bir zaman geçtikten hemen ardından hissedilen koku yer alır. Aşağı notada ise parfümünüzün uzunca süre ne türlü kokacağını bilirsiniz. Parfüm önce sıkıldığı anda çeşitli kokar daha hemen ardından kokusu yumuşar ve değişerek daha çeşitli kokmaya başlar. Bunun sebebi de notalarında bulunan çeşitli kokulardır. Bir çok marka açısından üretilen parfümlerin ücretleri, Nezzio sitesinde çeşitliliklerine yönelik değişim gösterebilmektedir.

1 yorum: